Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Vaasan Street Food Hamburgerbröd Classic 480 g 6 st
Alla Vaasan Street Food produkterUngefär2,89 €
Vertailuhinta 6,02 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Vaasan Street Food Classic hamburgerbröd är en riktig klassiker. Det mjuka och fluffiga vetebrödet är toppat med ljusa sesamfrön. Med den större…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Sesamfrön, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL (EU), vatten, socker, jäst, vegetabilisk olja (raps, ryps), SESAMFRÖ, joderat salt, konserveringsmedel (E 282, E 200), emulgeringsmedel (E 472e), VETESURDEG, mjölbehandlingsmedel (E 300) och arom.
Kontaktuppgifter
Vaasan Oy
PL 315, 00181 Helsinki, puh. 0800 125 125
EAN
6408180733307
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 190 kJ / 285 kcal |
| Fett | 5,2 g |
| - varav mättat fett | 0,7 g |
| Kolhydrat | 49 g |
| - varav sockerarter | 6,5 g |
| Protein | 8,4 g |
| Salt | 0,92 g |
| Fiber | 3,2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

