Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Vaasan Street Food Mini Hot Dog semla Classic 324g 12 st
Alla Vaasan Street Food produkterUngefär3,09 €
Vertailuhinta 9,54 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Vaasan Street Food Mini Hot Dog är en mindre version av det traditionella hotdogbrödet. Den lilla storleken gör dessa hotdogbröd perfekta till…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Sesamfrön, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL (EU), vatten, jäst, socker, vegetabilisk olja (raps, ryps), VETEGLUTEN, joderat salt, konserveringsmedel (E 282, E 200), VETESURDEG, emulgeringsmedel (E 472e), mjölbehandlingsmedel (E 300) och arom. Kan innehålla spår av sesamfrö.
Kontaktuppgifter
Vaasan Oy
PL 315, 00181 Helsinki, puh. 0800 125 125
EAN
6408180733338
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 263 kJ / 302 kcal |
| Fett | 5,1 g |
| - varav mättat fett | 0,6 g |
| Kolhydrat | 51 g |
| - varav sockerarter | 4,9 g |
| Protein | 11 g |
| Salt | 0,91 g |
| Fiber | 3,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

