Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Vaasan Street Food Pita 2 st 180 g pitabröd
Alla Vaasan produkterUngefär2,29 €
Vertailuhinta 12,72 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Vaasan Street Food Pita är ett läckert, högkvalitativt pitabröd med en härligt mjuk och tillärckligt seg konsistens. Pitafickan öppnas jämnt och…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Havre, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL (Finland), vatten, socker, VETEGLUTEN, HAVREFIBER, TORKAD VETESURDEG, jäst, salt, konserveringsmedel (E 200), jäsningsmedel (E 500), förtjockningsmedel (E 415) och mjölbehandlingsmedel (E 300).Förpackat i en skyddande atmosfär.
Kontaktuppgifter
Vaasan Oy
PL 315, 00181 Helsinki, puh. 0800 125 125
EAN
6408180738302
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 112 kJ / 263 kcal |
| Fett | 2 g |
| - varav mättat fett | 0,3 g |
| Kolhydrat | 50 g |
| - varav sockerarter | 2,8 g |
| Protein | 9,2 g |
| Salt | 1,10 g |
| Fiber | 3,9 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

