Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Vaasan Street Food Rustic BRGR 320g 4 st Surdeg hamburger semla
Alla Vaasan Street Food produkterUngefär2,95 €
Vertailuhinta 9,22 €/kg
Information
Information
Vaasan Street Food Rustic Brgr bjuder på rejält med rustik smak och karaktär! Hamburgerbrödet får sin unika smak och konsistens från den äkta…
Tillverkningsland
Norge
Allergener
Sesamfrön, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL (EU), vatten, FULLKORNSVETEMJÖL, DURUMVETEMJÖL, jäst, socker, rapsolja, salt, torkad VETESURDEG, konserveringsmedel (E 282, E 200), emulgeringsmedel (E 471) och mjölbehandlingsmedel (E 300). Kan innehålla små mängder av sesamfrö.Ursprungslandet för vete är EU och icke-EU. UPPTINAT, får inte frysas på nytt.
Kontaktuppgifter
Vaasan Oy
PL 315, 00181 Helsinki, puh. 0800 125 125
Tillverkare
Vaasan Oy
PL 315, 00181 Helsinki
EAN
6408180737190
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 090 kJ / 261 kcal |
| Fett | 3 g |
| - varav mättat fett | 0,2 g |
| Kolhydrat | 46 g |
| - varav sockerarter | 2 g |
| Protein | 9,1 g |
| Salt | 0,97 g |
| Fiber | 4,8 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

