Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Vaasan Street Food SOFT BUN perunaburgeri 280g 4 st Gourmet burgerbröd
Alla Vaasan Street Food produkterUngefär3,25 €
Vertailuhinta 11,61 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Vaasan Street Food Soft Bun är det ultimata mjuka hamburgerbrödet! Den potatisbaserade degen ger brödet en otroligt len och fluffig struktur som…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Sesamfrön, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL (EU), vatten, potatisflingor 7 % (Tyskland), socker, vegetabilisk olja (raps, ryps), VETEGLUTEN, jäst, joderat salt, potatis (stärkelse, mjöl), emulgeringsmedel (E 471, E 472e, E 481), konserveringsmedel (E 200, E 282), VETESURDEG, arom, gurkmeja och mjölbehandlingsmedel (E 300). Kan innehålla spår av sesamfrö.UPPTINAT, får inte frysas på nytt.
Kontaktuppgifter
Vaasan Oy
PL 315, 00181 Helsinki, puh. 0800 125 125
Tillverkare
Vaasan Oy
PL 315, 00181 Helsinki
EAN
6408180736728
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 134 kJ / 271 kcal |
| Fett | 5 g |
| - varav mättat fett | 0,7 g |
| Kolhydrat | 45 g |
| - varav sockerarter | 5,9 g |
| Protein | 9,1 g |
| Salt | 0,82 g |
| Fiber | 2,9 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

