Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Vaasan Street Food SOFT DOG potatis hot dog 300g 6 st Gourmet hot dog semla
Alla Vaasan Street Food produkterUngefär3,19 €
Vertailuhinta 10,63 €/kg
Information
Information
Vaasan Street Food Soft Dog är det ultimata mjuka hot dog brödet! Den potatisbaserade degen ger brödet en otroligt len och fluffig struktur. Den…
Tillverkningsland
Norge
Allergener
Sesamfrön, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
VETE (mjöl, mannagryn), vatten, rapsolja, potatis flingor 6% (EU), jäst, socker, VETEGLUTEN, salt, arom, konserveringsmedel (E 282, E 200), emulgeringsmedel (E 471), mjölbehandlingsmedel (E 300). Kan innehålla spår av sesamfrö. Ursprungslandet för vete är EU och icke-EU.UPPTINAT, får inte frysas på nytt.
Kontaktuppgifter
Vaasan Oy
PL 315, 00181 Helsinki, puh. 0800 125 125
Tillverkare
Vaasan Oy
PL 315, 00181 Helsinki
EAN
6408180736742
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 254 kJ / 300 kcal |
| Fett | 7,4 g |
| - varav mättat fett | 0,6 g |
| Kolhydrat | 47 g |
| - varav sockerarter | 4 g |
| Protein | 9 g |
| Salt | 0,67 g |
| Fiber | 3,1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

