Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Vaasan Street Food THE BRGR Gourmet burgerbröd 320 g 4 st
Alla Vaasan Street Food produkterUngefär2,89 €
Vertailuhinta 9,03 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Vaasan Street Food The Brgr är den verkliga trotjänaren bland hamburgerbröd. Underbart mjuk, vackert glansig, fyllig och lätt söt i smaken är denna…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Sesamfrön, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL (EU), vatten, socker, vegetabilisk olja (raps, ryps), jäst, VETEGLUTEN, joderat salt, VETESURDEG, potatisflingor, vegetabiliskt protein (ärt), konserveringsmedel (E 282, E 200), emulgeringsmedel (E 472e), mjölbehandlingsmedel (E 300), druvsocker, maltodextrin och majsstärkelse. Kan innehålla spår av sesamfrö.UPPTINAT, får inte frysas på nytt.
Kontaktuppgifter
Vaasan Oy
PL 315, 00181 Helsinki, puh. 0800 125 125
EAN
6408180735516
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 181 kJ / 282 kcal |
| Fett | 6 g |
| - varav mättat fett | 0,6 g |
| Kolhydrat | 47 g |
| - varav sockerarter | 6,2 g |
| Protein | 8,6 g |
| Salt | 0,93 g |
| Fiber | 2,8 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

