Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Vaasan Street Food The Dog Hot Dog semla 300g 6x50g
Alla Vaasan Street Food produkterUngefär3,39 €
Vertailuhinta 11,30 €/kg
Information
Information
Vaasan Street Food The Dog är den verkliga trotjänaren bland korvbröd! Härligt mjukt, vackert glansigt, fylligt och lätt sött i smaken – detta hot…
Tillverkningsland
Norge
Allergener
Sesamfrön, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL, vatten, rapsolja, jäst, socker, VETEGLUTEN, salt, konserveringsmedel (kalciumpropionat, sorbinsyra), emulgeringsmedel (E 471), gurkmeja, mjölbehandlingsmedel (askorbinsyra), glans (vatten, ärtprotein, glukossirap, rismjöl). Kan innehålla spår av sesamfrö. UPPTINAT, får inte frysas på nytt.
Kontaktuppgifter
Vaasan Oy
PL 315, 00181 Helsinki, puh. 0800 125 125
EAN
6408180737596
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 266 kJ / 300 kcal |
| Fett | 7,2 g |
| - varav mättat fett | 0,7 g |
| Kolhydrat | 48 g |
| - varav sockerarter | 5,6 g |
| Protein | 9,4 g |
| Salt | 0,60 g |
| Fiber | 2,1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

