Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Uusi
Vaasan Street Food Top Dog hot dog semla 6 st 330 g
Alla Vaasan produkterUngefär3,49 €
Vertailuhinta 10,58 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Vaasan Street Food Top Dog är toppad med sesam- och vallmofrön. De två fröna ger hotdogsemlan en läcker, rostad smak och en krispig konsistens. Skapa…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Sesamfrön, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL (EU), vatten, potatisflingor, vegetabilisk olja (raps, ryps), socker, VETEGLUTEN, jäst, SESAMFRÖ, vallmofrö, joderat salt, potatisstärkelse, växtprotein (ärt), konserveringsmedel (E 200, E 282), emulgeringsmedel (E 471, E 472e, E 481), inulin, VETESURDEG, potatisgryn, arom, gurkmeja, mjölbehandlingsmedel (E 300), druvsocker, maltodextrin och majsstärkelse. Upptinat, får inte frysas på nytt.
Kontaktuppgifter
Vaasan Oy
PL 315, 00181 Helsinki, puh. 0800 125 125
EAN
6408180738470
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Upptinat, får inte frysas på nytt.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 185 kJ / 283 kcal |
| Fett | 6,7 g |
| - varav mättat fett | 0,9 g |
| Kolhydrat | 44 g |
| - varav sockerarter | 4,5 g |
| Protein | 10 g |
| Salt | 0,86 g |
| Fiber | 3,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

