Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Vaasan Taika Monivilja 350 g Flerkornsrostbröd
Alla Vaasan produkterUngefär1,85 €
Vertailuhinta 5,29 €/kg
Information
Information
Spannmålets magi för varje dag. Läckra frön och smuligt rostat bröd.
Tillverkningsland
Litauen
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Havre, Råg, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL, vatten, linfrö, HAVREFLINGOR, solrosfrö, hirs, krossad majs, jäst, sirap, rapsolja, VETEGLUTEN, joderat salt, RÅGMALT, torkad vetesurdeg och mjölbehandlingsmedel (askorbinsyra).
Kontaktuppgifter
Vaasan Oy
PL 315, 00181 Helsinki, puh. 0800 125 125
EAN
6437005083679
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 233 kJ / 293 kcal |
| Fett | 8,1 g |
| - varav mättat fett | 1 g |
| Kolhydrat | 41 g |
| - varav sockerarter | 1,9 g |
| Protein | 11 g |
| Salt | 1,10 g |
| Fiber | 6,1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

