Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Vaasan Tummat Lounassämpylät mörk vetesemla 300 g 6 st
Alla Vaasan produkterUngefär1,45 €
Vertailuhinta 4,83 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Mjuka semlor som passar hela familjen.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL, vatten, JÄSTBRÖDSVETEMJÖL, VETEKROSS, FULLKORNVETEMJÖL, jäst, vegetabilisk olja (ryps, raps), joderat salt, konserveringsmedel (sorbinsyra) och mjölbehandlingsmedel (askorbinsyra).
Kontaktuppgifter
Vaasan Oy
PL 315, 00181 Helsinki, puh. 0800 125 125
EAN
6408180736445
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 093 kJ / 259 kcal |
| Fett | 3,4 g |
| - varav mättat fett | 0,4 g |
| Kolhydrat | 44 g |
| - varav sockerarter | 0,3 g |
| Protein | 10 g |
| Salt | 1,10 g |
| Fiber | 6,2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

