Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Valio Gold&Green® Vegansk Knackkorv Chorizo 220 g
Alla Gold&Green produkterUngefär3,85 €
Vertailuhinta 17,50 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Nya inhemska och läckra Gold&Green® Vegokorv Chorizo är det perfekta valet på grillen i sommar och till exempel i en chorizopasta! Denna…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Senap, Havre
Ingredienser
vatten, bondbönsprotein 15 %, rapsolja, stabiliseringsmedel (metylcellulosa, karragenan, xantangummi, natriumalginat, konjak, guarkärnmjöl), ärtprotein, potatismjöl, jästextrakt, ättikapulver, druvsocker, kryddor (bl.a. cayennepeppar, chili), citrusfiber, melass, vitlök, naturliga aromer, salt.
Kontaktuppgifter
Valio Oy
Meijeritie 6, 00370 HELSINKI
08000825
Tillverkare
Valio Oy
Meijeritie 6, 00370 HELSINKI
EAN
6408430360437
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras under +6 °C.
Bruksanvisning
Stek i en panna eller i grill.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 898 kJ / 216 kcal |
| Fett | 12 g |
| - varav mättat fett | 0,2 g |
| Kolhydrat | 9,2 g |
| - varav sockerarter | 2,1 g |
| Protein | 14 g |
| Salt | 1,10 g |
| Fiber | 5,4 g |
| Natrium | 456 mg |

