Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Valio Gold&Green® Vegansk Knackkorv Frankfurter 220 g
Alla Gold&Green produkterUngefär3,85 €
Vertailuhinta 17,50 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Nya inhemska och läckra Gold&Green® Vegokorv Frankfurter är det perfekta valet på grillen i sommar och i hotdogs! Denna hantverksinspirerade,…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Senap, Havre
Ingredienser
vatten, bondbönsprotein 15 %, rapsolja, stabiliseringsmedel (metylcellulosa, karragenan, xantangummi, natriumalginat, konjak, guarkärnmjöl), ärtprotein, citrusfiber, melass, potatismjöl, jästextrakt, ättikapulver, kryddor (bl.a. svartpeppar, paprika, muskotnöt), druvsocker, naturliga aromer, salt, rökt socker.
Kontaktuppgifter
Valio Oy
Meijeritie 6, 00370 HELSINKI
08000825
Tillverkare
Valio Oy
Meijeritie 6, 00370 HELSINKI
EAN
6408430360420
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras under +6 °C.
Bruksanvisning
Tillred så: Stek i en panna eller i grill.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 895 kJ / 215 kcal |
| Fett | 13 g |
| - varav mättat fett | 0,2 g |
| Kolhydrat | 9 g |
| - varav sockerarter | 2 g |
| Protein | 14 g |
| Salt | 1,30 g |
| Fiber | 5,5 g |
| Natrium | 610 mg |

