Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Valio Hyvä suomalainen Arki® gryn laktosfri 500 g
Alla Valio Arki produkterUngefär2,79 €
Vertailuhinta 5,58 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Valio Hyvä suomalainen Arki® grynost i stor förpackning har ett brett användningsområde och passar en lätt kost som salladstillbehör, fyllning i…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
pastöriserad MJÖLK och GRÄDDE, syrningskultur, salt och konserveringsmedel (kaliumsorbat).
Kontaktuppgifter
Valio Oy
Meijeritie 6, 00370 HELSINKI
08000825
EAN
6408430043200
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras under +8 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 294 kJ / 69 kcal |
| Fett | 1 g |
| - varav mättat fett | 0,6 g |
| Kolhydrat | 2,1 g |
| - varav sockerarter | 2,1 g |
| Protein | 13 g |
| Salt | 0,70 g |
| Vitamin D | 0 µg |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


