Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Valio krusbär-boysenbärssoppa +fiber 1 kg osockrad
Alla Valio produkterUngefär2,59 €
Vertailuhinta 2,59 €/kg
Information
Information
Valio sockerfri krusbär-boysenbärssoppa + fiber har en frisk bärsmak och är ett kalorisnålt alternativ till mellanmål. Avnjut kall eller uppvärmd.…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
vatten, krusbärsjuice 8 % (från koncentrat), boysenbärsjuice 5 % (från koncentrat), oligofruktos (kostfiber), förtjockningsmedel (guarkärnmjöl), modifierad stärkelse, färgämne (rödbetsrött), sötningsmedel (aspartam*, acesulfam K). *Innehåller en fenylalaninkälla.
Kontaktuppgifter
Valio Oy
Meijeritie 6, 00370 HELSINKI
08000825
EAN
6408430062195
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras under +8 °C. Öppnad förpackning är hållbar cirka en vecka i kylskåp.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 39 kJ / 9 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 1,4 g |
| - varav sockerarter | 1 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,00 g |
| Kalcium | 0 mg |
| Fiber | 1,9 g |
| Natrium | 0 mg |
| Vitamin D | 0 µg |

