Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Uusi
Valio Keittiön glasyr vanilj laktosfri 380 g
Alla Valio produkterUngefär3,69 €
Vertailuhinta 9,71 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Med hjälp av Valio Keittiön är det enklare att lyckas och bli inspirerad i köket! Vaniljsmakande Valio Keittiön glasyr är underbart enkel att toppa…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
vatten, socker, laktosfri FÄRSKOST 20 % (pastöriserad SKUMMJÖLK och GRÄDDE, syrningskultur), laktosfritt SMÖR 5 % (pastöriserad GRÄDDE, salt), modifierad stärkelse, bambufiber, förtjockningsmedel (E466, E460), salt, vaniljarom, emulgeringsmedel (E471), surhetsreglerande medel (E270), konserveringsmedel (E202).
Kontaktuppgifter
Valio Oy
Meijeritie 6, 00370 HELSINKI
08000825
EAN
6408430142767
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras under +8 °C. Öppnad förpackning är hållbar 3-4 dagar i kylskåp.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 953 kJ / 227 kcal |
| Fett | 9,2 g |
| - varav mättat fett | 5,5 g |
| Kolhydrat | 34 g |
| - varav sockerarter | 31 g |
| Protein | 1,3 g |
| Salt | 0,71 g |
| Fiber | 2,6 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |
Plats i butiken
Plats i butiken
Butik: Prisma Kaari KannelmäkiHylla: Maito-osasto Prisma Kaari Kannelmäki butikens adress och öppettider


