Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Valio laktosfri grynost passar en lätt kost som salladstillbehör, fyllning i ugnsbakad potatis, lådrätter, äggsmör samt som tillbehör till soppor och…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
pastöriserad MJÖLK och GRÄDDE, syrningskultur, salt och konserveringsmedel (kaliumsorbat).
Kontaktuppgifter
Valio Oy
Meijeritie 6, 00370 HELSINKI
08000825
EAN
6408430043002
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras under +8 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 360 kJ / 85 kcal |
| Fett | 2 g |
| - varav mättat fett | 1,2 g |
| Kolhydrat | 1,8 g |
| - varav sockerarter | 1,8 g |
| Protein | 15 g |
| Salt | 0,68 g |
| Fiber | 0 g |
| Vitamin D | 0 µg |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


