Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Vanajan Havre-Kanel skorpor 340g
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Korn, Havre, Vete
Ingredienser
VETEmjöl, socker, fullkorn HAVREflingor (11%), rybsolja, jäst, KORNmalt, kanel, salt, emulgeringsmedel (rybslecitin). Förvaras i rumstemperatur, bör skyddas mot sol. Laktosfri. Innehåller ej mjölkingredienser.
Kontaktuppgifter
Vanajan Keksit Oy
Myllärinkatu 9, 13110 HÄMEENLINNA
kuluttajapalvelu@vanajan.fi
EAN
6420615451068
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras i rumstemperatur, skyddad mot solljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 536 kJ / 366 kcal |
| Fett | 8,4 g |
| - varav mättat fett | 0,7 g |
| Kolhydrat | 62,8 g |
| - varav sockerarter | 19,3 g |
| Protein | 9,4 g |
| Salt | 1,00 g |
| Fiber | 3,6 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


