Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Knasiga och goda skorpor är också ett lätt och mättande mellanmål. Havreskorpor erbjuder ett hälsosammare alternativ.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Korn, Havre, Vete
Ingredienser
VETEmjöl, fullkorn HAVREflingor (12%), socker, rybsolja, jäst, KORNmalt, salt, emulgeringsmedel (rybslecitin)
Kontaktuppgifter
Vanajan Keksit Oy
Myllärinkatu 9, 13110 HÄMEENLINNA
kuluttajapalvelu@vanajan.fi
EAN
6420615451044
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 480 kJ / 352 kcal |
| Fett | 9,1 g |
| - varav mättat fett | 0,8 g |
| Kolhydrat | 57 g |
| - varav sockerarter | 9,5 g |
| Protein | 10,2 g |
| Salt | 1,00 g |
| Fiber | 3,6 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


