Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Knasiga och goda skorpor är lätt och mättande mellanmål.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
VETEmjöl, socker, rapsolja, jäst, salt, emulgeringsmedel (rapslecitin). Förvaras i rumstemperatur, bör skyddas mot sol. Laktosfri. Innehåller ej mjölkingredienser.
Kontaktuppgifter
Vanajan Keksit Oy
Myllärinkatu 9, 13110 HÄMEENLINNA
kuluttajapalvelu@vanajan.fi
EAN
6420615450825
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 537 kJ / 367 kcal |
| Fett | 9,1 g |
| - varav mättat fett | 0,6 g |
| Kolhydrat | 67,1 g |
| - varav sockerarter | 16,5 g |
| Protein | 10,2 g |
| Salt | 1,00 g |
| Fiber | 2,7 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


