Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Knasiga och goda skorpor är ett lätt och mättande mellanmål.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
FullkornsVETEmjöl, VETEmjöl, rapsolja, jäst, VETEgluten, salt, emulgeringsmedel (rapslecitin). Fullkornsvete 60% av spannmålsråvaran som används.
Kontaktuppgifter
Vanajan Keksit Oy
Myllärinkatu 9, 13110 HÄMEENLINNA
kuluttajapalvelu@vanajan.fi
EAN
6420615450580
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 582 kJ / 379 kcal |
| Fett | 5,6 g |
| - varav mättat fett | 0,4 g |
| Kolhydrat | 67,1 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 16,5 g |
| Salt | 1,00 g |
| Fiber | 9 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


