Laddar

Information
Information
Via Koreansk kycklingbulgogi är Vias version av en koreansk klassiker. Bulgogi är en rätt som tillagats i koreanska kök i tusen år. Namnet betyder…
Tillverkningsland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Vete
Ingredienser
sås [vatten, honung-äppelcidervinäger, citronsaft, socker, ingefära, tomatsås (tomatpuré, glukos-fruktossirap, vatten, invertsockersirap, salt, arom), vitlök, rapsolja, SOJApulver [innehåller SOJAsås (SOJAbönor, VETE, salt), maltodextrin, salt], chili, joderat salt, modifierad stärkelse, aromer (bl. a. sesam, umami), dextros, kryddor (bl. a. vitlök, svartpeppar, salladslök), emulgeringsmedel (solroslecitin), färg (E150c), finskt kycklingkött 16 %, morot, ris, kål, lök.
Kontaktuppgifter
HKFoods Finland Oy
PL 49, 01511 Vantaa
0800 05450, https://www.hk.fi
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under + 6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 385 kJ / 91 kcal |
| Fett | 1,4 g |
| - varav mättat fett | 0,2 g |
| Kolhydrat | 14 g |
| - varav sockerarter | 3,5 g |
| Protein | 5 g |
| Salt | 1,00 g |
| Fiber | 0,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


