Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Viipurilainen 220g Sitkas 100% råg färskknäckebröd 8st
Alla Viipurilainen produkterUngefär2,80 €
Vertailuhinta 12,73 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Dubbelbakad färsk knäckebröd med finsk seghet
Lite hårt. Det är inställningen som Sitkas utvecklades med, sammanfattad i två ord. När onödigt prat…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Råg
Ingredienser
RÅGmjöl från Vääksyn Mylly, vatten från Salpausselkä, havssalt och jäst.
Kontaktuppgifter
Viipurilainen Kotileipomo Oy
Pasolanharjuntie 1, 17200 Vääksy
info@viipurilainen.fi
Tillverkare
Viipurilainen Kotileipomo Oy
Pasolanharjuntie 1, 17200 Vääksy
info@viipurilainen.fi
EAN
6416492000079
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 863 kJ / 204 kcal |
| Fett | 1,2 g |
| - varav mättat fett | 0,1 g |
| Kolhydrat | 38 g |
| - varav sockerarter | 1,2 g |
| Protein | 6,2 g |
| Salt | 1,20 g |
| Fiber | 9,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |
