Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Viipurilainen 320g/4pcs Siemenpala bröd med frön
Alla Viipurilainen produkterUngefär2,98 €
Vertailuhinta 9,31 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Efter Lähipala, Viipurilainens andra portionbröd. Siemenpala har en passande kick för dagen och smaken av lokalt rågbröd bakat i surdegsgrund, med…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Råg
Ingredienser
RÅGMJÖL från Vääksyn Mylly, Asikkala, vatten från Salpausselkä, frön(16%) (solros- och linfrön), RÅGROT, havssalt och jäst.
Kontaktuppgifter
Viipurilainen Kotileipomo Oy
Pasolanharjuntie 1, 17200 Vääksy
info@viipurilainen.fi
EAN
6416492099004
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 167 kJ / 279 kcal |
| Fett | 8,4 g |
| - varav mättat fett | 0,9 g |
| Kolhydrat | 36 g |
| - varav sockerarter | 1 g |
| Protein | 9,4 g |
| Salt | 1,30 g |
| Fiber | 12 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |
