Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Viipurilainen Jäärä tunn 100% rågbröd 6st/280g
Alla Viipurilainen produkterUngefär2,94 €
Vertailuhinta 10,50 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Jäärä - Tunt 100% rågbröd. Jäärä är gjord av lokala råvaror, så det är alltid rätt. I Jäärä kan du smaka traditionellt, ärligt, råg och den…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Råg
Ingredienser
RÅGMJÖL från Vääksyn Mylly, vatten från Salpausselkä, RÅGSURDEGSGRUND, havssalt och jäst.
Kontaktuppgifter
Viipurilainen Kotileipomo Oy
Pasolanharjuntie 1, 17200 Vääksy
info@viipurilainen.fi
EAN
6416492000000
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 863 kJ / 204 kcal |
| Fett | 1,2 g |
| - varav mättat fett | 0,1 g |
| Kolhydrat | 38 g |
| - varav sockerarter | 1,2 g |
| Protein | 6,2 g |
| Salt | 1,40 g |
| Fiber | 8,9 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |
