Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Viipurilainen Wheat oat bread 300g/4st
Alla Viipurilainen produkterUngefär2,98 €
Vertailuhinta 9,93 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Det finns lokal havre och en mild liten syra i Vehnä-kaurapala. Det gillar både brödkännare och de små i familjen.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Havre, Råg, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL, vatten från Salpausselkä, HAVRE(22%) (flingor, kross), RÅGROT, havssalt, jäst.
Kontaktuppgifter
Viipurilainen Kotileipomo Oy
Pasolanharjuntie 1, 17200 Vääksy
info@viipurilainen.fi
EAN
6416492099059
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 083 kJ / 256 kcal |
| Fett | 2,5 g |
| - varav mättat fett | 0,4 g |
| Kolhydrat | 48 g |
| - varav sockerarter | 0,3 g |
| Protein | 8,7 g |
| Salt | 1,20 g |
| Fiber | 5 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

