Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Villi Vitamindryck äpple 0,5 l
Alla Villi produkterUngefär1,72 €
Vertailuhinta 3,04 €/l
Inkluderar pant 0,20 €Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Vitamindryck med smak av äpple. Innehåller fiber, vitamin E, riboflavin, biotin och värmebehandlad bifidobakterium. En balanserad och varierad kost…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
källvatten (Multila-källan, Lestijärvi), äppeljuice från koncentrat (4%), fruktsocker, löslig majsfiber, koldioxid, naturliga aromer, surhetsreglerande medel (äppelsyra, natriumcitrater), färgande livsmedel (äppel- och hibiskuskoncentrat), vitamin E, värmebehandlad Bifidobacterium longum es1, riboflavin, biotin
Kontaktuppgifter
Finn Spring Oy
Lylyntie 29, 69410 Sykäräinen
+358 6 862 3161, https://finnspring.fi
Tillverkare
Finn Spring Oy
Lylyntie 29, 69410 Sykäräinen
06 862 3161, https://villivesi.fi
EAN
6416884209417
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Stående, oöppnad i rumstemperatur. Öppnad flaska bör drickas under samma dag.
Bruksanvisning
Serveras kall
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Energi | 50 kJ / 12 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 2,5 g |
| - varav sockerarter | 2,4 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,03 g |
| Biotin | 5 µg |
| Fiber | 0,6 g |
| Riboflavin | 0,1 mg |
| Vitamin E | 1,2 mg |


