Laddar

Waterdrop Microdrink Brustärning med smak av apelsin 12x2,1g
Alla Waterdrop produkterFörpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Så fräscht att du nästan kan smaka apelsinerna: njut av all citrus smak och inget av sockret med ORANGE – det är otroligt gott! Bruksanvisning: Lägg…
Tillverkningsland
Ingredienser
syra; citronsyra; naturlig apelsinarom och andra naturliga smakämnen, apelsinpulver, surhetsreglerande medel: natriumkarbonat, kaliumkarbonat; syra; äppelsyra: sötningsmedel: sukralos; C-vitamin, surhetsreglerande medel: kalciumkarbonat; niacin, pantotensyra, vitamin B6, tiamin, färgämne: karotener; folsyra, vitamin B12.
Kontaktuppgifter
Waterdrop Microdrink GmbH
Erika-Krenn-Promenade 15/Stiege 2, 1100 Vienna, Austria
Importör
Oy Conaxess Trade Finland Ab
Malmin kauppatie 18, 00700 Helsinki
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras torrt och svalt och från direkt solljus.
Bruksanvisning
Lägg i 1 kub i 400–600 ml kallt dricksvatten med bubblor eller utan, vänta tills det är helt upplöst och njut (1 portion).
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Energi | 4 kJ / 1 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,03 g |
| Foolihappo | 10 µg |
| Niacin | 0,8 mg |
| Pantotensyra | 0,3 mg |
| Tiamin | 0,1 µg |
| Vitamin B12 | 0,1 µg |
| Vitamin B6 | 0,1 mg |
| Vitamin C | 4 mg |


