Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Waterdrop Microdrink Ice Tea Peach Brustärning med smak av persikaisté 12x2,1g
Alla Waterdrop produkterUngefär8,49 €
Vertailuhinta 353,75 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Waterdrop® förvandlar vatten till en utsökt fruktig vitamindryck – utan socker! Ice Tea Persika brustärningar kombinerar den söta fruktiga smaken med…
Tillverkningsland
Tyskland
Ingredienser
syrabildare citronsyra, extrakt av svart te (7%), Surhetsreglerande medel: natriumkarbonater, kaliumkarbonater; mangoextrakt, inulin, syrabildare äppelsyra, surhetsreglerande medel: kalciumkarbonat, naturlig aroma, sötningsmedel sukralos, mangofrukpulver, citrusfiber, vitamin C, niacin.
Kontaktuppgifter
Oy Conaxess Trade Finland AB
Malmin kauppatie 18, 00700 Helsinki
EAN
9120132067434
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras torrt och svalt och från direkt solljus.
Bruksanvisning
Lägg i 1 kub i 400–600 ml kallt dricksvatten, vänta tills det är helt upplöst och njut.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Energi | 4 kJ / 1 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,05 g |
| Niacin | 0,5 mg |
| Vitamin C | 2,4 mg |


