Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Weetabix Marvel Veteflingor med chokladsmak 375g
Alla Weetabix produkterUngefär3,59 €
Vertailuhinta 9,57 €/kg
Information
Information
Veteflingor med chokladsmak och ett överdrag av socker och kakao, berikade med vitaminer och järn.
Kan innehålla mjölk.
Tillverkningsland
Storbritannien
Allergener
Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL, socker, maltodextrin, fettreducerat kakaopulver# (4, 5 %), salt, arom, kalciumkarbonat, niacin, järn, riboflavin (B2), tiamin (B1), vitamin D.|#Rainforest Alliance-certifierad.
Kontaktuppgifter
Oy Transmeri AB
PL 50, 02631 Espoo
080092299
Importör
Oy Transmeri AB
80092299
EAN
5010029231526
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras torrt och svalt, fritt från starka dofter,
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 569 kJ / 371 kcal |
| Fett | 2 g |
| - varav mättat fett | 0,7 g |
| Kolhydrat | 75 g |
| - varav sockerarter | 20 g |
| Protein | 9,2 g |
| Salt | 0,28 g |
| Fiber | 7,9 g |
| Natrium | 0,1 g |

