Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Xtra-medvurst, kallrökt hållbar korv. Glutenfri, kraftigt saltad.
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Svinkött, hästkött, späck, salt, svinköttprotein, dextros, kryddor (koriander, vitlök, ingefär), paprikaextrakt, växtextrakt, antioxidationsmedel (E301), konserveringsmedel (E250).
Kontaktuppgifter
SOK, PL 35, 00088 S-ryhmä, https://s-kuluttajaneuvonta.fi
Tillverkare
Huhtahyvät Oy
EAN
6415711803552
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 519 kJ / 364 kcal |
| Fett | 33 g |
| - varav mättat fett | 13 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 17 g |
| Salt | 3,90 g |
| Fiber | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


