Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Lagom kraftig och fyllig. Kryddad med svart- och grönpeppar. Lätt söt, med en god och len eftersmak. Passar alla som vill ha lite mer smak i livet.…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Senap
Ingredienser
Socker, Vatten, glukossirap, senapspulver, senapsfrön, växtolja (raps), sockersirap, modifierad majsstärkelse, salt (0, 8 %), surhetsreglerandemedel (ättiksyra), förtjockningsmedel (E415), kryddor (grönpepper, svartpeppar, gurkmeja), konserveringsmedel (E211, E202), färg (E150d)
Kontaktuppgifter
Yyterin Sinappi Oy
Pookintie 4, 28840 Pori
https://www.yyterinsinappi.fi
EAN
6430035030019
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 300 kJ / 310 kcal |
| Fett | 9 g |
| Kolhydrat | 51 g |
| - varav sockerarter | 45 g |
| Protein | 4,3 g |
| Salt | 0,80 g |
| Fiber | 0,6 g |
| Natrium | 0,3 g |


