Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

6 x Hartwall Novelle Plus Limited Edition Vadelma-Meloni 0,33 l
Alla Hartwall Novelle Plus produkterUngefär5,65 €
Vertailuhinta 2,40 €/l
Inkluderar pant 0,90 €Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Novelle Plus Limited Edition Vadelma-Meloni är en lätt kolsyrad, fräsch och läcker dryck som förenar zink och biotin, som är viktiga för huden, med…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
vatten, fruktsocker, koldioxid, naturliga aromer, surhetsreglerande medel (citronsyra), konserveringsmedel (kaliumsorbat), zink, vitamin (biotin).
Kontaktuppgifter
Oy Hartwall Ab
PL44 15101 Lahti
EAN
6413605365872
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Energi | 61 kJ / 14 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 3,5 g |
| - varav sockerarter | 3,5 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,00 g |
| Biotin | 7,5 µg |
| Zink | 0,8 mg |


