Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Alpro Greek Style Fermenterad sojaprodukt, mango 150g
Alla Alpro produkterUngefär1,15 €
Vertailuhinta 7,67 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Alpro Greek Style mango är läckert fyllig och har slät yta ovanpå ett lager av exotisk passionsfrukt. Proppfull av sojaprotein och tillsatt kalcium…
Tillverkningsland
Belgien
Allergener
Nöt, Sojabönor
Ingredienser
vatten, skalade SOJAbönor (12, 6%), mango-passionsfrukt mix (10%) (mango (6, 1%), passionsfruktjuice från koncentrat (3, 9%)), socker, stabiliseringsmedel (pektiner), surhetsreglerande medel (natriumcitrater, citronsyra), majsstärkelse, kalcium (trikalciumcitrat), aromer, antioxidationsmedel (tokoferolrika extrakt ekstrakt, askorbinsyraestrar av fettsyror), havssalt, vitaminer B6, B12, D2, yoghurtkultur (S. thermophilus, L. bulgaricus). Kan innehålla spår av nötter (inga jordnötter).
Kontaktuppgifter
Danone Oy
PL 1199, 00101 Helsinki
EAN
5411188121305
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 341 kJ / 81 kcal |
| Fett | 2,7 g |
| - varav mättat fett | 0,5 g |
| Kolhydrat | 8,4 g |
| - varav sockerarter | 7,8 g |
| Protein | 4,8 g |
| Salt | 0,43 g |
| Kalcium | 96 mg |
| Fiber | 1,2 g |
| Vitamin B12 | 0,3 µg |
| Vitamin B6 | 0,2 mg |
| Vitamin D | 0,6 µg |


