Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Änglamark havresmoothie med äpple, hallon & blåbär ekologisk glutenfri 120 g 6 mån
Alla Änglamark produkterUngefär0,89 €
Vertailuhinta 7,42 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Ekologisk fruktpuré med glutenfri havre. Innehåller äpple, hallon och blåbär. Servera som mellanmål eller efterrätt.
Tillverkningsland
Lettland
Ingredienser
Äppeljuice från koncentrat** 35% (Polen), vatten 30%, äpple** 10, 5%, hallon** 10%, glutenfri HAVRE ** 7, 5%, blåbär** 7%. **KRAV-ekologisk ingrediens. KRAV-märkningen verifieras av Intertek.
Kontaktuppgifter
SOK
PL 35, 00088 S-ryhmä
https://s-kuluttajaneuvonta.fi
Tillverkare
Lat Eko Food Ltd.
EAN
7340191130913
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
FÖRVARING: I rumstemperatur. Öppnad: 24 timmar i kylskåp. Vid förtäring direkt ur påsen bör eventuella rester kasseras.
Bruksanvisning
Omskakas före användning.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 249 kJ / 59 kcal |
| Fett | 0,7 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| - varav fleromättat fett | 0 g |
| - varav enkelomättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 11 g |
| - varav sockerarter | 5,7 g |
| - varav stärkelse | 0 g |
| - varav polyoler | 0 g |
| Protein | 1,3 g |
| Salt | 0,00 g |
| Biotin | 0 g |
| Kalcium | 0 g |
| Klorid | 0 g |
| Krom | 0 g |
| Koppar | 0 g |
| Fluorid | 0 g |
| Järn | 0 g |
| Fiber | 1,8 g |
| Foolihappo | 0 g |
| Jod | 0 g |
| Kalium | 0 g |
| Magnesium | 0 g |
| Mangan | 0 g |
| Molybden | 0 g |
| Natrium | 0 g |
| Niacin | 0 g |
| Fosfor | 0 g |
| Pantotensyra | 0 g |
| Riboflavin | 0 g |
| Selen | 0 g |
| Tiamin | 0 g |
| Vitamin A | 0 g |
| Vitamin B12 | 0 g |
| Vitamin B6 | 0 g |
| Vitamin C | 0 g |
| Vitamin D | 0 g |
| Vitamin E | 0 g |
| Vitamin K | 0 g |
| Zink | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

