Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Arla Luonto+ jordgubbskvarkyoghurt 175 g laktosfri
Alla Arla Luonto+ produkterUngefär1,19 €
Vertailuhinta 6,80 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Du har just hittat ditt nya favoritmellanmål! Arla Luonto+ jordgubbskvargyoghurten är full av tillåtlig läckerhet. Den rena och sofistikerade smaken…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
Pastöriserad MJÖLK, jordgubb (6 %), pastöriserad GRÄDDE, fruktjuicekoncentrat, majsstärkelse, naturliga aromer, yoghurtkultur.
Kontaktuppgifter
Arla Oy
Kotkatie 34 01150 Söderkulla
https://www.arla.fi
EAN
6413300026061
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras under +8°C. Bäst före: se locket.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 344 kJ / 82 kcal |
| Fett | 2,7 g |
| - varav mättat fett | 1,7 g |
| Kolhydrat | 7,4 g |
| - varav sockerarter | 7,1 g |
| Protein | 7 g |
| Salt | 0,08 g |
| Kalcium | 95 mg |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


