Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Arla Luonto+ vaniljkvarkyoghurt 175 g laktosfri
Alla Arla Luonto+ produkterUngefär1,19 €
Vertailuhinta 6,80 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Du har just hittat ditt nya favoritmellanmål! Arla Luonto+ vaniljkvargyoghurten är full av tillåtlig läckerhet. Denna vaniljgodheten är tillverkad av…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
Pastöriserad MJÖLK, fruktjuicekoncentrat, pastöriserad GRÄDDE, majsstärkelse, naturlig arom, vaniljextrakt, yoghurtkultur.
Kontaktuppgifter
Arla Oy
Kotkatie 34 01150 Söderkulla
https://www.arla.fi
EAN
6413300026054
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras under +8°C. Bäst före: se locket.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 357 kJ / 85 kcal |
| Fett | 2,6 g |
| - varav mättat fett | 1,7 g |
| Kolhydrat | 8,3 g |
| - varav sockerarter | 7,7 g |
| Protein | 6,9 g |
| Salt | 0,08 g |
| Kalcium | 95 mg |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


