Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Finsk nötfärs som är särskilt framtagen för hamburgare. Hemligheten bakom en riktig smakrik hamburgare är rätt fetthalt, som i denna produkt ligger…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
nötkött
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800003394
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 029 kJ / 248 kcal |
| Fett | 20 g |
| - varav mättat fett | 11 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 17 g |
| Salt | 0,14 g |
| Kalcium | 9 mg |
| Fiber | 0 g |
| Kalium | 250 mg |
| Fosfor | 220 mg |
