Laddar

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Smakrika Grillsallad med chili består av kål, persika, paprika och färsk chilimajonnäs. Grillsalladen passar bra och smidigt till grillmat. Den…
Tillverkningsland
Allergener
Ägg, Senap
Ingredienser
kål 46 % (Finland), chilimajonnäs (rapsolja, vatten, socker, ättika, ÄGGULA från frigående höns (Finland), kryddor (bl.a. paprika, chili, vitlök, spiskummin, cayennepeppar), senap (vatten, socker, SENAPSFRÖN, ättika, joderat salt, rypsolja, färgämne sockerkulör, konserveringsmedel natriumbensoat, vitpeppar), joderat salt, modifierad potatisstärkelse, förtjockningsmedel (xantangummi, guarkärnmjöl), konserveringsmedel (natriumbensoat, kaliumsorbat), surhetsreglerande medel citronsyra, arom), paprika, lök, torkad persika (persika, rismjöl),
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 797 kJ / 193 kcal |
| Fett | 17 g |
| - varav mättat fett | 1,3 g |
| Kolhydrat | 8,3 g |
| - varav sockerarter | 7,7 g |
| Protein | 1,3 g |
| Salt | 0,75 g |
| Fiber | 2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

