Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria Chili-Fisksoppa är en snabb måltidslösning i vardagens brådska. Chili-Fisksoppan innehåller ansvarsfullt fångad fisk i en krämig soppa smaksatt…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Fiskar, Mjölk
Ingredienser
vatten, potatis, ALASKASEJ 14 % (FAO-67), laktosfri VISPGRÄDDE, morot, chili, modifierad majsstärkelse, citronsaftkoncentrat, socker, joderat salt, kryddor (bl.a. lök, guajillo-chili, vitlök, morot, purjolök, dill, chili, vitpeppar), aromer, jästextrakt
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800022562
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 317 kJ / 76 kcal |
| Fett | 4 g |
| - varav mättat fett | 2,6 g |
| Kolhydrat | 6,5 g |
| - varav sockerarter | 1,8 g |
| Protein | 3,2 g |
| Salt | 0,85 g |
| Fiber | 0,5 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


