Laddar

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Grillduoförpackning med saftig kyckling och fläsk i egna fack. Stekschnitzel Hot Honey erbjuder en klassisk smak med en liten eldig smakhöjning av…
Tillverkningsland
Ingredienser
Kyckling schnitzel Hot honey - FINSKT MARINERAT KYCKLING LÅRKÖTT - kyckling lårkött (80 %), vatten, socker, kryddor (bl.a. chili, svartpeppar, jalapeno, paprika, cayennepeppar), joderat salt, honung, konserveringsmedel (E 262, natriumbensoat, kaliumsorbat), aromer, maltodextrin, förtjockningsmedel (xantangummi, E 407), jästextrakt, antioxidationsmedel citronsyra. Kycklingköttets ursprung Finland. Grillbacon av Gris Karamell - FINSK MARINERAD SKIVAD SIDA AV GRIS - svin sida (75 %), vatten, farinsocker, rypsolja, socker, kryddor (bl.a. vitlök, chili, svartpeppar, lagerblad, spiskummin), tomat, joderat salt, aromer (bl.a. paprika), hydrolyserad majsprotein, rökarom, förtjockningsmedel xantangummi, konserveringsmedel (kaliumsorbat, natriumbensoat). Svinköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 851 kJ / 205 kcal |
| Fett | 15 g |
| - varav mättat fett | 4,7 g |
| Kolhydrat | 4,5 g |
| - varav sockerarter | 3,8 g |
| Protein | 13 g |
| Salt | 1,10 g |
| Fiber | 0,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


