Laddar

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria Grillduo Pork är en färdigt uttänkt smakkombo med två olika köttstycken för grillning. I filébiffen Buffalo förenas den subtila vinägern med…
Tillverkningsland
Ingredienser
Kasslerskiva av Gris Barbeque - FINSK MARINERAD FLÄSKKARRÉ AV GRIS - nacke av svin (83 %), vatten, farinsocker, socker, rypsolja, kryddor (bl.a. tomat, vitlök, chili, svartpeppar, lagerblad, spiskummin), joderat salt, rödvinsvinäger, aromer (bl.a. paprika), rökarom, förtjockningsmedel xantangummi. Filébiff av Gris Buffalo - FINSK MARINERAD YTTERFILÉ AV GRIS - ytterfilé av svin (81 %), vatten, rypsolja, socker, surhetsreglerande medel (E 326, E 262), joderat salt, ättika, kryddor (bl.a. jalapeno, vitlök, cayennepeppar, paprika, chili ancho), solrosolja, aromer, dextros, modifierad majs- och potatisstärkelse, antioxidationsmedel (E 331, citronsyra), förtjockningsmedel (xantangummi, guarkärnmjöl), ättikapulver, konserveringsmedel (kaliumsorbat, natriumbensoat). Svinköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 711 kJ / 170 kcal |
| Fett | 9,9 g |
| - varav mättat fett | 3,3 g |
| Kolhydrat | 3,9 g |
| - varav sockerarter | 3,1 g |
| Protein | 16 g |
| Salt | 1,06 g |
| Fiber | 0,2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


