Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Smakrik och läcker bacon ger nu smak även åt grillpotatisen. Atria Grillpotatis med Bacon smakar utmärkt som tillbehör till grillmat, men även som…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
potatis 72 % (Finland), lök, gurksallad (gurka, socker, lök, vinäger, joderat salt, kryddor (bl.a. dill, gurkmeja), modifierad potatisstärkelse), rypsolja, bacon 5 % (svinkött, salt, stabiliseringsmedel E 450, antioxidant E 301, konserveringsmedel natriumnitrit), kryddor (bl.a. vitlök, tomat, chili, svartpeppar, kummin, koriander, ingefära), joderat salt, socker, aromer (bl.a. senap), jästextrakt, maltodextrin. Svinköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800024054
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 648 kJ / 155 kcal |
| Fett | 8,1 g |
| - varav mättat fett | 1,2 g |
| Kolhydrat | 18 g |
| - varav sockerarter | 2,5 g |
| Protein | 2,1 g |
| Salt | 1,00 g |
| Fiber | 1,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

