Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Uusi
Atria Grillmorötter på asiatiskt vis 500g
Alla Atria produkterUngefär4,09 €
Vertailuhinta 8,18 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Sötma och eldig chili kombineras med inspiration från det vietnamesiska köket. Dessa grillmorötter smaksatta på asiatiskt vis har en eldig sötma som…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
morot (Sverige) 90 %, rapsolja, farinsocker, modifierad majsstärkelse, majs- och potatisstärkelse, joderat salt, kryddor (bl.a. ingefära, paprika, chili, vitlök, korianderblad, svartpeppar), ättikapulver, aromer, jästextrakt
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800027086
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 418 kJ / 100 kcal |
| Fett | 4,6 g |
| - varav mättat fett | 0,3 g |
| Kolhydrat | 13 g |
| - varav sockerarter | 9,5 g |
| Protein | 0,8 g |
| Salt | 0,99 g |
| Fiber | 2,6 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

