Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria Grillribs Lönnsirap-Chipotle är det läckraste grillköttet av fläsk. Marinaden med lönnsirapssmak är lagom söt och Chipotle ger ribsen lite…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
gris revbensspjäll (80 %), vatten, kryddor (bl.a. chipotle, paprika, vitlök), joderat salt, socker, farinsocker, ättika, modifierad majsstärkelse, lönnsirappulver, aromer, karamelliserad socker, konserveringsmedel (kaliumsorbat, natriumbensoat). Svinköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
2378084400008
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 817 kJ / 196 kcal |
| Fett | 13 g |
| - varav mättat fett | 4,7 g |
| Kolhydrat | 3,8 g |
| - varav sockerarter | 2,3 g |
| Protein | 15 g |
| Salt | 1,20 g |
| Fiber | 0,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


