Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Jalapeño Coleslaw är en sallad med kål och morötter, kryddad med jalapeño-majonnäs. Pikanta Jalapeño Coleslaw passar bra till grillrätter eller…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Senap
Ingredienser
kål 54 % (Finland), jalapenomajonnäs (rapsolja, vatten, socker, ÄGGULA från frigående höns (Finland, ättika, senap (vatten, socker, SENAPSFRÖN, ättika, joderat salt, rypsolja, färgämne sockerkulör, konserveringsmedel natriumbensoat, vitpeppar), joderat salt, kryddor (bl.a. chili, jalapeno, paprika, vitlök, SENAPSFRÖN, gurkmeja), modifierad potatisstärkelse, förtjockningsmedel (xantangummi, guarkärnmjöl), konserveringsmedel (natriumbensoat, kaliumsorbat), arom), morot
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407860063499
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 829 kJ / 201 kcal |
| Fett | 18 g |
| - varav mättat fett | 1,4 g |
| Kolhydrat | 7,8 g |
| - varav sockerarter | 7,2 g |
| Protein | 1,2 g |
| Salt | 0,91 g |
| Fiber | 1,9 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

