Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Atria kyckling- och bondbönsfärs kryddad 300g
Alla Atria produkterUngefär3,99 €
Vertailuhinta 13,30 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria Kyckling- och bondbönsfärs en färdigt smaksatt, mångsidig köttfärs med 48 % finsk kycklingfilé och 48 % bondbönor. I kryddningen ingår bl.a.…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
kycklingfilé (48 %), svullet proteinpulver av bondbönor 48 % (vatten, protein av bondbönor 11 % (Finland), ärtprotein 1 % (EU), melass, citrusfiber), kryddor (bl.a. svartpeppar, gurkmeja, koriander, spiskummin, paprika, ingefära, cayennepeppar, vitlök), maltodextrin, joderat salt, aromer (bl.a. paprika), socker, jästextrakt, konserveringsmedel E 262, surhetsreglerande medel citronsyra. Kycklingköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800021985
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 472 kJ / 111 kcal |
| Fett | 1,4 g |
| - varav mättat fett | 0,3 g |
| Kolhydrat | 4,5 g |
| - varav sockerarter | 1 g |
| Protein | 20 g |
| Salt | 0,87 g |
| Fiber | 1,8 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

