Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria Kyckling-Lördagskorv är gjord på finländskt kycklingkött. Smaken och konsistensen är bekant för lördagskorvälskare och smakar för hela familjen.
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
vatten, kycklingkött, maskinurbenat fjäderfäkött (Finland), fjäderfäfett, potatisstärkelse, joderat salt, kryddor (bl.a. korianderfrön, ingefära, muskotnöt), aromer (bl.a. muskotnöt), potatisfiber, stabiliseringsmedel E 450, antioxidationsmedel E 301, jästextrakt, konserveringsmedel natriumnitrit. Kycklingköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800023118
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 710 kJ / 171 kcal |
| Fett | 12 g |
| - varav mättat fett | 3,2 g |
| Kolhydrat | 7,6 g |
| - varav sockerarter | 1,2 g |
| Protein | 7,4 g |
| Salt | 1,90 g |
| Fiber | 0,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


