Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Filéfingers är panerade kycklingfilébitar. De är delikata tilltugg både kalla eller också uppvärmda. Atria Kyckling Filéfingers är tillagade och…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Vete
Ingredienser
filé av kyckling (67 %), vatten, VETEMJÖL, rypsolja, joderat salt, kryddor (paprika, gurkmeja, vitpeppar), jäsningsmedel E 500, förtjockningsmedel (guarkärnmjöl, xantangummi), stabiliseringsmedel (E 451, E 450), dextros. Kraftigt saltad. Kycklingköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800006111
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 685 kJ / 163 kcal |
| Fett | 6,3 g |
| - varav mättat fett | 0,6 g |
| Kolhydrat | 10 g |
| - varav sockerarter | 0,6 g |
| Protein | 16 g |
| Salt | 1,40 g |
| Fiber | 0,6 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


