Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Atria filéstrimlor av kyckling med soltorkad tomat 300g
Alla Atria produkterUngefär2,95 €
Vertailuhinta 9,83 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria kycklingfiléstrimlor soltorkad tomat är enkla att tillaga i stekpanna. Kycklingstrimlor passar utmärkt i exempelvis pastasåser och…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
kycklingfilé i strimlor (70 %), vatten, kryddor (bl.a. lök, soltorkad tomat, svartpeppar, vitlök, basilika, fänkål), dextros, maltodextrin, joderat salt, aromer (bl.a. tomat, paprika), socker, förtjockningsmedel (xantangummi, E 407), antioxidant E 331, solrosolja, konserveringsmedel (natriumbensoat, kaliumsorbat). Kycklingköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800000898
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 378 kJ / 89 kcal |
| Fett | 1 g |
| - varav mättat fett | 0,3 g |
| Kolhydrat | 4,1 g |
| - varav sockerarter | 2,2 g |
| Protein | 16 g |
| Salt | 0,77 g |
| Fiber | 0,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

